AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Bezpieczeństwo Państwa: spotkanie w muzeum

IMG_20230526_141503

Bezpieczeństwo Państwa: spotkanie w muzeum

W dniu 26 maja 2023 studenci kierunku bezpieczeństwo państwa uczestniczyli w zajęciach pt.  „Co w kościach zapisane?” prowadzone przez Panią Wiktorię Stangret, archeologa Muzeum w Raciborzu.

W czasie zajęć przedstawiła ciekawostki historyczne dotyczące eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum,  w szczególności śladów zachowanych na kościach i rekonstrukcji zdarzeń, które można z kości odczytać. Wiele zagadek historycznych zawiera  także zagadkę kryminalistyczną, a można je rozwiązać poprzez badanie śladów na kościach przez różne zespoły naukowców. Studenci wysłuchali prelekcji o badaniach archeologicznych i antropologicznych, a następnie mogli pooglądać przygotowane eksponaty. Dziękujemy za przygotowanie zajęć i mamy nadzieję, że będą kolejne interdyscyplinarne spotkania w Muzeum.