AktualnościInstytut Architektury

Studenci architektury kolejny raz na warsztatach ArchitEKO w Juchowie

IMG_20230605_094441

Studenci architektury kolejny raz na warsztatach ArchitEKO w Juchowie

Łąki kwietne, długowieczne krowy, wspólna praca…  to przepis na sukces.

Przyczynkiem do nawiązania trwającej już kilka lat współpracy studentów Instytutu architektury Akademii Nauk stosowanych w Raciborzu był konkurs urbanistyczny dotyczący zagospodarowania ruin zespołu pałacowo parkowego w Radaczu wsi należącej do gospodarstwa ekologicznego „Projekt wiejski Juchowo” . Efektem odniesionego sukcesu w tym konkursie przez naszych studentów była pierwsza studyjna wizyta oraz udział w konferencji w listopadzie 2018 roku. Od tamtego wydarzenia corocznie studenci architektury uczestniczą w plenerach rysunkowych oraz praktykach odbywanych na terenie farmy, która jest największym gospodarstwem ekologicznym w Europie. Po sukcesach poprzednich edycji wyjazdowych warsztatowych i praktyk mamy pewność, że nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.