Aktualności

Erasmus+

Bądź z nami podczas kolejnej edycji ErasmusDays!

POST-02

Bądź z nami podczas kolejnej edycji ErasmusDays!

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie – tak jak w poprzednich latach – będą organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays. W poprzednich edycjach wydarzenia obejmowały seminaria, spotkania partnerów, wystawy fotograficzne, koncerty, flash moby, parady, pokazy taneczne, audycje radiowe, konferencje, gry, aktywności oraz spotkania online.

Podczas tych wydarzeń będzie można dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić, a także wspólnie celebrować Europejski Rok Umiejętności.

W „Europejskim Roku Umiejętności” tym bardziej ważne jest, aby świętować różnorodność Europy. #ErasmusDays daje możliwość pokazania korzyści płynących z programu Erasmus+: programu, który pozwala uczestnikom odkrywać nowe kultury, doskonalić swoje umiejętności językowe, zwiększać swoją zdolność do zatrudnienia oraz przyjmować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku podczas 6. edycji #ErasmusDays w 2022 roku zorganizowano 6 295 wydarzeń w 58 krajach. Poprzez social media udało się dotrzeć do milionów osób!