AktualnościInstytut Studiów Społecznych

„Razem bezpieczniej” – akcja Instytutu Studiów Społecznych

„Razem bezpieczniej” – akcja Instytutu Studiów Społecznych

W poniedziałkowe przedpołudnie 16 października 2023 na terenie Akademii Nauk Stosowanych odbyła się akcja „Razem bezpieczniej”, zorganizowana we współpracy z WORD Częstochowa, KW Policji w Katowicach i KW Policji w Raciborzu. Wydarzenie miało na celu przybliżenie studentom i uczniom pracy policjanta oraz edukację z zakresu bezpieczeństwa.

Symulatory – uruchom wyobraźnię

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z aspektami pracy policji, dowiedzieć się o ścieżkach kariery w tej służbie oraz wziąć udział w zabawie na symulatorach, które pozwalają zrozumieć trudności związane z dachowaniem i zderzeniami.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Dodatkowo, odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy oraz prelekcja na temat zwiększania własnego bezpieczeństwa. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Studiów Społecznych. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie. Bezpieczeństwo jest ważne, dlatego warto kontynuować edukację w tym zakresie!