Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Aliplast z wizytą w Instytucie Architektury

IMG_20240320_141143

Aliplast z wizytą w Instytucie Architektury

Aliplast od kilku lat wspiera Instytut Architektury ANS w Raciborzu w ramach działalności środowisk zawodowych architektów. To jeden z największych w Polsce projektantów i producentów systemów aluminiowych dla budownictwa. To firma z największymi mocami produkcyjnymi w południowo-wschodniej Polsce i jeden z najnowocześniejszych zakładów pośród firm w swojej branży w Europie.

Zawarta pod koniec ubiegłego roku umowa była tylko sformalizowaniem istniejącej od dawna współpracy i zaproszeniem do zintensyfikowania działań na rzecz rozwoju i poszerzenia kompetencji przyszłych architektów. Studenci uczestniczyli w interesującym wykładzie i mieli okazję do spotkania z dyrektorem ds. sprzedaży obiektowej.

Zakres omówionych z firmą działań to współorganizacja konferencji, szkoleń oraz warsztatów, a także wsparcie w organizacji praktyk studenckich.

Pierwszym wydarzeniem jest planowana w dniach 16-18.04.2024 r. przez Aliplast wizyta studyjna w lubelskiej fabryce z udziałem grupy studentów IA ANS z Raciborza.

Firma z Lublina od ponad 20 lat projektuje i produkuje systemy aluminiowe dla budownictwa, z których wykonywane są drzwi, okna, fasady, konstrukcje ogrodów zimowych. Aliplast to również usługi malowania proszkowego, anodowania, a także gięcia łuków. Od dwóch lat spółka rozwija również segment produktów outdoorowych: pergole bioklimatyczne, żaluzje fasadowe, rolety aluminiowe i osłony przeciwsłoneczne typu zip screen.

Aliplast to także ekologia. Od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, stawiając sobie za cel osiągnięcie neutralności środowiskowej. Jako jeden z największych producentów systemów i profili aluminiowych dąży do minimalizowania wpływu na środowisko i klimat. Produkowane przez firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, przesuwne, przeciwpożarowe FR65 oraz fasadowa srebrny Certyfikat C2C.

https://www.aliplast.pl/o-nas/certyfikat-cradle-to-cradle

Fundacja Grupy Aliplast

Powstała w 2022 r. fundacja inicjuje i podejmuje działania z zakresu dobroczynności i szeroko rozumianej edukacji na rzecz społeczności lokalnej. Na swoim koncie ma szereg akcji m.in. pomoc uchodźcom z Ukrainy, charytatywne turnieje piłki nożnej, a także współpracuje z lokalnymi domami dziecka i organizacją SOS Wioski Dziecięce.