Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Architektura w praktyce

FUS_FOTON_28[1]

Architektura w praktyce

Studenci Architektury ANS w Raciborzu zdobywają praktyczne doświadczenie u wiodącego producenta profili aluminiowych w Polsce firmy Aliplast z Lublina.

W dniach 16-18 listopada 2023 roku studenci kierunku Architektura z Instytutu Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu mieli wyjątkową okazję zdobyć cenne doświadczenie zawodowe podczas wizyty w firmie Aliplast Sp. z o.o.

Firma Aliplast jest liderem zajmującym się produkcją systemów aluminiowych. Wprowadza najnowocześniejsze technologie zarówno w wykonywaniu jak i zastosowaniu profili aluminiowych we współczesnym wymagającym rynku budowlanym.

Poznanie tajników organizacji i zarządzania tak dużym przedsiębiorstwem eksportującym swoje produkty na cały świat było dla naszych studentów świetną lekcją. Dyskusje, wykłady i prezentacje bezpośrednio u producenta poszerzyły wiedzę zdobytą przez studentów w naszej uczelni.

Oprócz szkoleń w firmie Aliplast studenci zwiedzili również Lublin – dawną stolicę Polski. Przewodnicy pokazali im najciekawsze zabytki architektoniczne miasta.

Studenci wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i z dużą ilością wiedzy, którą z pewnością wykorzystają w przyszłych projektach inżynierskich.

Udział w szkoleniach w firmie Aliplast i zwiedzanie Lublina było dla studentów Architektury ANS w Raciborzu unikalnym doświadczeniem, które pozwoli im na lepsze przygotowanie do pracy w zawodzie architekta.

Bezpośrednie podziękowania dla wszystkich pracowników firmy Aliplast, którzy chętnie dzielili się wiedzą z naszymi studentami, a w szczególności Pani Joannie Domagale i Pani Ewie Ciołek za bezpośrednią opiekę nad studentami.