Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2024 w obiektywie FOTON-u

18. fot. Agnieszka Orlik FOTON

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2024 w obiektywie FOTON-u

„Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy Re: Generacją (#GenerationRestoration)” to hasło przewodnie obchodów w 2024 roku.

„Stoimy w obliczu nasilenia się globalnego kryzysu o wielu wymiarach: kryzysu związanego ze zmianami klimatycznymi, kryzysu przyrody i utraty różnorodności biologicznej oraz kryzysu zanieczyszczeń i odpadów. Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest szczególną okazją, żeby zachęcić do poszukiwania rozwiązań w tym obszarze i eliminacji czynników prowadzących do degradacji gleby, susz i pustynnienia, zmian klimatu. Od ponad pół wieku, 5 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tegoroczna kampania koncentruje się na zagadnieniach związanych z renaturyzacją gruntów, pustynnieniem i odpornością na suszę.” [https://www.gov.pl/web/gdos/swiatowy-dzien-ochrony-srodowiska-2024]

Podejmując kolejne wyzwanie w ramach obchodów XX-lecia członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON odpowiadają na powyższe hasło E-wystawą, w której uczestniczą: Aleksander Moskwa FOTON, Agnieszka Orlik FOTON, Mariola Piwowar FOTON i Stefan Krybus FOTON (absolwenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych PWSZ Racibórz), Julia Dobreniuk FOTON, Sebastian Fus FOTON, Robert Kubik FOTON (studenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ANS Racibórz), Adam Rokosz OP FOTON (absolwent Uniwersytetu w Regensburgu i Wiedniu, członek grupy założycielskiej FOTON) oraz dr Gabriela Habram-Rokosz – opiekun naukowy Koła.