Aktualności

Instytut Studiów Społecznych

dr Paweł Bednarski na Międzynarodowej Konferencji w Szwajcarii

Dr Paweł Bednarski - Instytut Studiów Społecznych

dr Paweł Bednarski na Międzynarodowej Konferencji w Szwajcarii

W dniach 7-8 czerwca, dr Paweł Bednarski, adiunkt w Instytucie Studiów Społecznych Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej FMOS 2024, która miała miejsce w American Instytutem of Applied Sciences w Szwajcarii.

Tematyka konferencji dotyczyła zagadnień z zakresu nauk finansowych, marketingu i biznesu w kontekście zrównoważonego rozwoju. Dr Bednarski zaprezentował wykład na temat: „AI and sustainability. Opportunities and threats” oraz aktywnie uczestniczył w wymianie poglądów naukowych. American Institute of Applied Sciences (AUS) jest uczelnią o ponad 30 letniej tradycji, zlokalizowaną w La Tour-de-Peilz, nad brzegiem Jeziora Genewskiego, niedaleko Lozanny, siedziby Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Genewy, będącej centrum dyplomacji.

AUS jest bezpośrednim partnerem Tiffin University (Miami, Floryda) w Stanach Zjednoczonych co umożliwia studentom szwajcarskiej uczelni na uzyskiwanie podwójnego dyplomu w różnych specjalizacjach. Nowością na skalę światową był fakt, iż konferencja odbywała się równocześnie w wersji tradycyjnej oraz dla osób chętnych także w wirtualnej przestrzeni Metaverse.