Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON w jubileuszowym roku działalności 2005-2025

20lut(lut 20)08:0012mar(mar 12)23:00Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON w jubileuszowym roku działalności 2005-2025FOTON w jubileuszowym roku działalności 2005-2025

Szczegóły

Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON obchodzi jubileusz 20-lecia działalności (2005–2025). Powstało 11 marca 2005 roku w Raciborzu i działało w różnych instytutach Akademii Nauk Stosowanych. Obecnie funkcjonuje w Instytucie Architektury.

Koło promuje fotografię artystyczną, wspiera studentów i absolwentów oraz patronuje Szkolnemu Kołu Fotograficznemu KLISZA. W ciągu 20 lat zorganizowało 120 projektów fotograficznych, prezentowanych w Polsce i za granicą (m.in. Austria, Niemcy, Czechy). Realizuje otwarte spotkania „Rozmowy o fotografii” z udziałem wybitnych fotografów oraz warsztaty fotograficzne (ponad 120). Członkowie FOTON-u biorą udział w prestiżowych plenerach, m.in. na niemieckiej wyspie Norderney.

Obecnie Koło liczy ok. 200 członków, a ich prace można oglądać na jubileuszowej wystawie „RAZEM i OSOBNO” w Galerii GAWRA, prezentującej różnorodne ujęcia fotografii artystycznej.

Opiekun naukowy: dr Gabriela Habram-Rokosz.

Termin

2025-02-20 08:00 - 2025-03-12 23:00(GMT+01:00)