Pielęgniarstwo – studia 2. stopnia
2022-08-05 2024-06-21 13:07Pielęgniarstwo – studia 2. stopnia
Ogólne informacje o kierunku
Bezpłatne studia drugiego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo stanowią optymalną ofertę dla studenta polskiego i zagranicznego pragnącego doskonalić wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu z uwzględnieniem poszerzonych obszarów pielęgniarstwa specjalistycznego, ale również psychologii i dydaktyki.
Kompendium
- Nazwa kierunku: Pielęgniarstwo (studia 2. stopnia)
- Specjalność/moduł specjalnościowy: Nie
- Wybór specjalności/modułu specjalnościowego: Nie
Planowana forma organizacji zajęć
- Studia stacjonarne:
- ZAJĘCIA SOBOTA, NIEDZIELA
W programie studiów przewidziano zajęcia realizowane w formie kształcenia na odległość – online.
Ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo daje również szerokie możliwości dalszego rozwoju zawodowego i naukowego absolwentów, którzy przygotowani są do podjęcia studiów w szkole doktorskiej.
Warunkiem przyjęcia na studia II stopnia (magisterskie) jest ukończenie studiów wyższych.
Kandydaci na studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo.
Kwalifikacja na podstawie średniej ocen z przebiegu studiów wpisanej w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów 1. stopnia.
Wymagane badania lekarskie – szczegółowe informacje znajdują się w Systemie Internetowej Rekrutacji.
Kolejny etap kariery
Studia gwarantują uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu metodologii badań naukowych, dzięki czemu absolwent studiów drugiego stopnia kierunku Pielęgniarstwo będzie posiadał kompetencje do dokonywania samodzielnych, pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu człowieka, zgodnie z zasadami etyki kierowania zespołami ludzkimi i podejmowania samodzielnych decyzji w szerokim zakresie pielęgnowania.
Czas na wyzwania!
Program studiów umożliwi studentom bycie mobilnymi i przygotowanymi do działania na polu zawodowym oraz zwiększy pewność siebie i da siłę do podejmowania wyzwań stawianym przez współczesność. Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej rożnego szczebla, również w obszarach związanych z zarządzaniem i działalnością marketingową, uwzględnioną w zapisach Nowe kompetencje pielęgniarek i położnych. Dokument opracowany w ramach projektu „Rozwój kompetencji pielęgniarskich” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwo Zdrowia, Warszawa, grudzień 2020 r.