Aktualności

AktualnościEdukacja ArtystycznaInstytut Studiów Edukacyjnych

FOTON „Rozmowy o fotografii” – grudniowe spotkanie

course-category-economy

FOTON „Rozmowy o fotografii” – grudniowe spotkanie

Słowami znanego fotografika Dona McCullin można stwierdzić, że: Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz
z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali. Pogłębiając powyższą myśl, odkrywamy istotę działalności Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, tworzącego od lat środowisko przyjazne osobom wrażliwym.

Z każdym rokiem liczba zainteresowanych fotografią, filmem i nowymi mediami poszerza się. FOTON – w tym zakresie, preferując formułę otwartości oraz chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami na polu fotografii z zainteresowanymi, doskonale wpisuje się w płaszczyznę odkrywania talentów, oferując jednocześnie szczególny klimat, sprzyjający rozwojowi wyobraźni i kreatywności. Nie zabija wrażliwości, ale ją chroni, pozwalając się wypowiadać na forum w atmosferze wzajemnego zaufania i szacunku. Podczas comiesięcznych spotkań „Rozmowy o fotografii”, stwarza warunki do tego, aby w wirtualnym świecie pozostać człowiekiem.

Ostatnie spotkanie (2.12.2016) było okazją do prezentacji autorskich projektów, wymiany poglądów na temat uprawianej fotografii, a przede wszystkim zaplanowania kolejnych wystaw. Przy blasku zachodzącego słońca i aromacie herbaty przyjemnie było spędzić kilka chwil, nawet jeżeli trzeba było pokonać trasę z Wrocławia (Wojtek i Ola – absolwenci raciborskiego Liceum Plastycznego), czy Leszczyn (Iwona i Sabina – absolwentki edukacji artystycznej). Dla Marty, Doroty, Oliwii, Carolin i Zuzi – uczennic Liceum Plastycznego, specjalność: fotografia – spotkanie okazało się wspaniałą okazją do autoprezentacji, pogłębienia wiedzy o fotografii oraz motywacją do odkrywania autorskich ścieżek rozwoju przy wsparciu FOTON-u.

dr Gabriela Habrom-Rokosz – opiekun naukowy SKNFA FOTON