Aktualności

AktualnościInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychInstytut TechnikiISEiS

Nowa strona internetowa PWSZ w Raciborzu

www pwsz

Nowa strona internetowa PWSZ w Raciborzu

Po kilku latach funkcjonowania strony internetowej PWSZ w Raciborzu przyszedł czas na odświeżenie i zmiany. Nowy portal jest nowocześniejszy, przystosowany do urządzeń mobilnych i przede wszystkim bardziej funkcjonalny. Zostały wprowadzone nowe usprawnienia i funkcje. W przyszłości pojawi się również możliwość obsługi przez osoby z problemami ze wzrokiem.

Co się zmienia?
Zmianie uległa szata graficzna. Teraz strona jest całkowicie mobilna. Można więc swobodnie przeglądać ją za pomocą telefonów komórkowych czy tabletów. Znaczną przebudowę przeszła strona główna. Teraz możemy wyróżnić w niej następujące części: pierwszą z najważniejszymi dla społeczności wiadomościami, drugą z tradycyjną sekcją z newsami, trzecią z informacjami z Instytutów. Poniżej znajdują się najbardziej aktualne galerie zdjęć. Warto zwrócić również uwagę na prawą stronę. Znajdziemy tam aktualne wydanie „Eunomii”, najnowsze materiały video, kalendarz wydarzeń oraz bezpośredni dostęp do Ibuk Libra oraz Portalu Studenckiego. Na stronie głównej nie brakuje również bieżących rozporządzeń i komunikatów od JM Rektor. Dla czytelności zostały wyodrębnione i zaprezentowane w specjalnej sekcji. Znacznemu uproszczeniu uległo menu.

Co ze stronami Instytutów?
Przebudowie uległy strony poszczególnych instytutów w PWSZ w Raciborzu. Teraz każda z nich zawiera stronę główną, na której znajdują się informacje dotyczące godzin pracy sekretariatów i ostatnie instytutowe wydarzenia. Po prawej stronie zostało umieszczone tradycyjne menu.  Znajdują się tam informacje o strukturze, władzach, kadrze dydaktycznej czy kołach naukowych. Została uproszczona sekcja z materiałami do pobrania.

Kalendarz – co, gdzie, kiedy?

Ciekawym rozwiązaniem jest uczelniany kalendarz. Jest to miejsce, które służy do prezentowania informacji o nadchodzących aktywnościach wewnątrz Instytutów, kół naukowych oraz konkursach i wydarzeniach kulturalnych, które mogą interesować studentów. Gorąco zachęcamy do przesyłania takich informacji do administratorów strony. Kalendarz posiada interesujące funkcje. Możemy zaprezentować czytelnikom mapę dojazdu, szczegóły wydarzenia, plakat itp. Dzięki jednemu kliknięciu event może zostać zapisany w kalendarzu Google oraz komórce. Co ciekawe, po wpisaniu adresu odjazdu system pokaże nam krok po kroku trasę przejazdu. Funkcja ta może okazać się nieoceniona przy organizacji wydarzeń poza terenem PWSZ w Raciborzu.

Wersja angielska, ERASMUS +

Dla naszych zagranicznych studentów przygotowaliśmy specjalną sekcję w języku angielskim, która jest teraz w łatwy sposób dostępna bezpośrednio z menu. Znacznej przebudowie uległa sekcja z programem „Erasmus+”. Teraz w łatwy i przystępny sposób studenci mogą otrzymać kompleksowe informacje dotyczące wyjazdów i wymian międzynarodowych wewnątrz uczelni.

Bądźmy w kontakcie!

Po lewej stronie naszego portalu uczelnianego znajdują się przyciski społecznościowe. Dzięki temu można udostępniać treści na portalach społecznościowych takich jak Facebook oraz Twitter. Ciekawą funkcją jest opcja drukowania, która każdą stronę w ciągu sekundy zamieni w dobrze wyglądający dokument.

Zaproszenie do współpracy

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na temat nowej strony internetowej. W najbliższym czasie będziemy pracować nad kolejnymi usprawnieniami i podstronami naszego portalu. Życzymy miłego korzystania z nowej strony Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Redakcja portalu