Aktualności

AktualnościRUSS

XXIX Forum PWSZ

17238678_1347038312001360_607348275_n

XXIX Forum PWSZ

W dniach 9-12 marca 2017 w Tarnowie odbyło się XXIX Forum Sprawozdawczo-Wyborcze Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Wśród licznie zgromadzonych reprezentantów Uczelni PWSZ z całej Polski znaleźli się także i nasi reprezentanci: Dominika Prokopczuk-przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu oraz Klaudia Gorasdza – członek Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu.

W piątek (10.03.2017) odbyły się obrady przybyłych przedstawicieli poszczególnych PWSZ, których obecnie jest w Polsce aż 34. Pomimo wielu formalnych spraw i podsumowaniu rocznej kadencji Komisji PWSZ PSRP zostały przedstawione sylwetki kandydatów na przewodniczącego Komisji PWSZ PSRP.

Natomiast w sobotę (11.03.2017) odbyły się wybory prezydium Komisji PWSZ PSRP na kadencje 2017-2018. W wyniku głosowania wyłonieni zostali następujący reprezentanci:

Agata Orłowska – Przewodnicząca Komisji
Bartosz Budny – Zastępca Przewodniczącego Komisji
Mateusz Ostrowski – Sekretarz Komisji
oraz 5 członków komisji:
Kasia Dycha – Członek Komisji
Damian Wietrak – Członek Komisji
Bartłomiej Lepczyński – Członek Komisji
Mariusz Trzmiel – Członek Komisji
Kacper Kandefer – Członek Komisji

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
Zapewniamy także o naszej chęci współpracy i pomocy, w podejmowanych działaniach, bo jak wiadomo społeczność wszystkich studentów PWSZ to jedna wielka rodzina.

Na XXIX Forum PWSZ w Tarnowie odbyła się także debata o jakości kształcenia, w ramach której uczestniczyli przedstawiciele:

– Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej
– Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
– Niezależnego Zrzeszenie Studentów.

Po burzliwej  i kontrowersyjnej debacie głos zabrał zaproszony gość honorowy – Jarosław Gowin – wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas swojego wystąpienia poruszył temat ustawy 2.0, która jak podkreślał ma przede wszystkim zadbać o dobro studentów. Po krótkiej prelekcji odbyła się dyskusja, w której studenci mogli zapytać Ministra o nurtujące ich zmiany. Cały wyjazd pozwolił zbliżyć się PWSZ w Raciborzu do społeczności wszystkich PWSZ-tek w Polsce.