AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Sukces studenta PWSZ na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Mirosław Michna na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Sukces studenta PWSZ na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin, które odbyły się w Krakowie 12 maja pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagielońskiego, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu z sukcesem reprezentował Mirosław Michna.

Mirosław jest  studentem PWSZ w Raciborzu na kierunku wychowanie fizyczne i pedagogice resocjalizacyjnej, gdzie łączy sport z nauką. Na AMP walczył w kategorii do 75 kg przechodząc eliminacje w bardzo dobrym stylu (walkę ćwierćfinałową wygrał przed czasem). Przegrał dopiero w walce półfinałowej po dogrywce (przez wskazanie sędziów) zajmując III miejsce. Przeciwnik, który wygrał z Mirkiem walkę finałowa poddał.

Student Michna  na co dzień trenuje pod okiem sensei Grzegorza Wachowskiego w Raciborskim Klubie Kyokushin Karate.

Mirosław Michna na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin