Aktualności

AktualnościInstytut TechnikiKomunikaty prasowe

PWSZ w Raciborzu podpisała porozumienie o współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową

Podpisanie listu intencyjnego PWSZ w Raciborzu - JSW

PWSZ w Raciborzu podpisała porozumienie o współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie o współpracy. PWSZ dołączyła do grupy prestiżowych uczelni takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, czy Politechnika Śląska w Gliwicach, które już od kilku lat współpracują ze Spółką.

Nasza Uczelnia zyskała cennego partnera: firmę będącą największym producentem węgla koksującego w Unii Europejskiej, jednego z największych pracodawców w Polce. JSW jest  liderem innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w zakresie wydobycia i przetwórstwa węgla kamiennego. Partnerem PWSZ, a w jej ramach Instytutu Techniki, będzie spółka Advicom, należąca do Grupy Kapitałowej JSW SA, która realizuje zadania związane z budową i obsługą spójnego systemu informatycznego dla całej Grupy Kapitałowej JSW.

Przedmiotem współpracy będą zarówno przedsięwzięcia badawcze jak i dydaktyczne. Inżynierowie – pracownicy JSW włączą się w proces dydaktyczny naszej Uczelni: będą prowadzić zajęcia, konsultować programy studiów i współuczestniczyć w ich tworzeniu. Na bazie współpracy powinny zostać uruchomione już w najbliższych latach studia dualne. W PWSZ powstaną także nowe laboratoria ułatwiające realizację wspólnych przedsięwzięć. Liczymy też, że nasi absolwenci znajdą w Jastrzębskiej spółce atrakcyjne miejsca pracy. W ramach inauguracji współpracy, już jesienią, zostanie zorganizowany w PWSZ dzień otwarty prezentujący techniczne osiągnięcia spółki Advicom, m. in. roboty najnowszej generacji.

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”3.6″ gallery_ids=”15432,15431,15430,15429,15428,15427,15426″ posts_number=”40″ show_title_and_caption=”off” zoom_icon_color=”#00a8ff” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]