6 mln dla PWSZ w Raciborzu. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznacza dodatkowe środki na rozwój uczelni.

wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller oraz pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości Michałem Woś

Naszą Uczelnię odwiedzili dziś wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller oraz pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości Michał Woś. Na spotkaniu z JM Rektor Ewą Stachurą przekazali informację o wsparciu raciborskiej uczelni kwotą 6,3 mln zł, która przeznaczona ma zostać na inwestycje.

Podczas spotkania, które przebiegło w serdecznej atmosferze gruntownie omówiono kwestie tzw. „Ustawy 2.0”, która zacznie obowiązywać od 1 października 2018 roku. Wiceministrowie byli również zainteresowani planami rozwoju Uczelni i jej obecną aktywnością w mieście i w regionie.