Instytut Techniki

KOLTECH zorganizował warsztaty dla studentów Automatyki i Robotyki

KOLTECH zorganizował warsztaty dla studentów Automatyki i Robotyki (fot.: D.Karpisz Koltech)

KOLTECH zorganizował warsztaty dla studentów Automatyki i Robotyki

KOLTECH, znana raciborska firma, która jest autoryzowanym resellerem firmy DASSAULT SYSTEMES oraz partner IBM w ostatnim czasie zorganizowała warsztaty dla studentów Automatyki i Robotyki PWSZ w Raciborzu. W ramach tych warsztatów studenci dowiedzieli się o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny projektowania jakim jest niewątpliwie oprogramowanie 3DExperience, które to łączy wszystkie etapy, od pomysłu, poprzez konstruowanie, sporządzenie dokumentacji aż po oprogramowanie obrabiarek CNC i wykonanie prototypu.

Dodatkowo studenci podczas warsztatów mogli skorzystać z okularów do wirtualnej rzeczywistości, aby zobaczyć w cyfrowym świecie efekty pracy konstruktorów. Za pomocą tych okularów można nie tylko oglądać poszczególne podzespoły, ale również całe linie produkcyjne.

Na kierunku Automatyki i Robotyka PWSZ w Raciborzu duży nacisk kładziemy na prowadzenie zajęć laboratoryjnych oraz warsztatowych, na praktyki przemysłowe i ciągły kontakt z przemysłem, organizowanie wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach, jak również udział w targach związanych z automatyką. Są to czynniki, które są niezwykle ważne na kierunkach technicznych i nie da ich się zastąpić wykładami – podkreśla dyrektor Instytutu Techniki PWSZ w Raciborzu dr inż. Tomasz Czyszpak.