Aktualności

AktualnościInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychInstytut Techniki

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Nowy rok akademicki w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zostanie uroczyście zainaugurowany w czwartek, 1 października. To wyjątkowe wydarzenie zostanie przeprowadzone z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego a w uroczystości, która odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury RCK uczestniczyć będzie ograniczona liczba zaproszonych gości.

Wszyscy chętni będą mogli śledzić wydarzenie w internecie. Transmisja online umożliwi śledzenie uroczystości wszystkim pracownikom, studentom oraz osobom z zewnątrz i w ten sposób będzie można w niej uczestniczyć za pośrednictwem uczelnianej strony internetowej oraz kanału w serwisie YouTube. Początek inauguracji 1 października o godz. 11.00

Transmisja zostanie uruchomiona na stronie głównej uczelni przed godziną 11:00.

Uroczystość odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina w Raciborzu (fot. RCK)

Szczególnej wagi ceremonii nadaje  fakt, zapoczątkowania pierwszego roku kadencji nowych Władz Uczelni na lata 2020-2024. Program uroczystości, mimo sytuacji epidemicznej, nie uległ zmianie w stosunku do lat ubiegłych i obejmuje m.in.: wystąpienie JM Rektor, wystąpienia zaproszonych gości oraz przedstawiciela Samorządu Studenckiego, immatrykulację studentów I roku oraz wykład inauguracyjny. W tym roku wygłosi go dr hab. inż. arch. Katarzyna Mazur-Belzyt prof. Pol. Śląskiej i PWSZ w Raciborzu.

Msza św. w intencji społeczności akademickiej odprawiona zostanie w niedzielę, 25 października o godz. 10.30 w Kościele Farnym w Raciborzu.

Zajęcia dydaktyczne ruszają tymczasem już 2 października. Szczegółowe harmonogramy znajdują się w zakładce PLANY ZAJĘĆ.