Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaKomunikaty prasowe

PWSZ w Raciborzu podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym

PWSZ w Raciborzu podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Polski Związek Zapaśniczy dołączył do grona instytucji partnerskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dziś, 16 grudnia, doszło do uroczystego podpisania listu intencyjnego w sprawie współpracy w siedzibie Uczelni. „Wiążemy z tą współpracą duże nadzieje. Chcemy wspólnie realizować kształcenie, stwarzać warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i podnoszenia kwalifikacji sportowych. Istotny jest także zamiar wspólnego organizowania i realizacji imprez sportowych czy rekreacyjnych, kto wie? – może nawet ogólnopolskich. Uczelnia ma w tym zakresie doświadczenia, liczymy, że jeszcze je poszerzymy” – powiedział rektor Strózik.

 

Zapaśnicy – przyszli studenci uczelni

Rektor Strózik  zaznaczył, że partnerstwo między PWSZ a PZZ przyniesie pozytywne korzyści dla studentów na kierunku Wychowanie Fizyczne prowadzonym w Instytucie Kultury Fizycznej i Zdrowia. Dzięki kompleksowemu wsparciu kadry naukowej Uczelni zawodnicy, poza treningami, zdobywać będą wiedzę trenerską oraz kompetencje w zakresie odnowy biologicznej. „Nie rościmy sobie prawa do kształcenia typowo zapaśniczego – powiedział rektor. To zadanie zapewne przyjmie na siebie Związek. Jako PWSZ chcemy jedynie uzupełnić wiedzę zawodników o umiejętności z zakresu trenera sportowego w ramach naszych specjalności”. Rektor podkreślił, że współpraca idealnie wpisuje się w model nowoczesnej uczelni, aktywnie i elastycznie odpowiadającej na sygnały z otoczenia.

 

Sportowa przyszłość

Z kolei Ryszard Wolny wiceprezes PZZ ds. stylu klasycznego dodał, że kooperacja z uczelnią jest formą zabezpieczenia dla zapaśników. Związek poza treningami i sukcesami sportowymi, stawia również na rozwój swoich zawodników na płaszczyźnie zawodowej i naukowej. Dla Związku jest istotnym, aby po zakończeniu kariery sportowej, zapaśnicy przekazywali wiedzę młodszym kolegom w sposób merytoryczny i profesjonalny. Stąd idea studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i otwarcie zawodników na kolejne szczeble awansu zawodowego.

 

W otoczeniu Władz Miasta i Powiatu

Podczas podpisania listu obecni byli: prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego dr Ludmiła Nowacka, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia Marek Sroka wraz z zastępcą dr. Andrzejem Samołykiem.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.7.5″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.7.5″ _module_preset=”default”][et_pb_gallery gallery_ids=”27643,27673,27671,27666,27664,27662,27660,27659,27656,27655,27654,27652,27651,27650,27648,27647,27646,27645″ posts_number=”40″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” _builder_version=”4.7.5″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]