Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Turystyka i rekreacja – aktywne studia!

Turystyka i rekreacja – aktywne studia!

Indywidualne podejście do studenta, zajęcia przygotowujące do pracy w turystyce, zarówno w biurze jak i podczas wyjazdów wakacyjnych. Przede wszystkim jednak zajęcia w formie wyjazdów są jednym z elementów wyróżniających naszą uczelnię.

Wyjazdy studenckie pomagają w integracji grupy, ale są również formą poznawania różnych rodzajów turystyki.  Jednym z przedmiotów obowiązkowych na tym kierunku jest obóz wędrowny.

Wyjazd na obóz odbywa się w momencie kiedy jesteśmy już w teorii przygotowani na to przedsięwzięcie. Potrzebny jest on do zweryfikowania naszych umiejętności w praktyce.

            Obóz wędrowny najczęściej odbywa się na Mazurach, jednakże w tym roku mieliśmy szczęście odwiedzić malowniczą miejscowość  na Podlasiu jaką jest Augustów. Przepiękne jeziora oraz lasy Puszczy Augustowskiej tworzą niesamowity klimat i pozwalają na zatrzymanie się w czasie.

Podczas trwania obozu uczymy się jak w praktyce wygląda organizacja takiego wyjazdu. Od pierwszego dnia organizatorzy przygotowują nas do trasy, którą mamy przepłynąć. Wiąże się to z nauką pływania kajakiem, podaniem informacji jakie rzeczy należy przygotować na trasę, ale także o niebezpieczeństwach, które mogą się wydarzyć.

            Kiedy cała grupa jest odpowiednio przygotowana, nadchodzi czas na wyprawę. Zabieramy oczywiście tylko najpotrzebniejsze rzeczy i płyniemy!

Opiekunowie na każdym z przystanków przedstawiają jak będzie wyglądała kolejna część trasy i na co powinniśmy uważać.

            Pływanie kajakiem pozwala na podziwianie nietuzinkowych krajobrazów jakie oferuje ten wspaniały region Polski.

            Po przypłynięciu na miejsce noclegowe nie można zapomnieć o drugiej części nazwy kierunku, czyli oczywiście o REKREACJI. Jest to nic innego jak odnowienie zarówno sił fizycznych jak i psychicznych.

            Nie zdradzając już więcej szczegółów tego niesamowitego przeżycia jakim jest obóz, zachęcamy gorąco do przekonania się samemu, że WARTO STUDIOWAĆ TURYSTYKĘ I REKREACJĘ NA PWSZ w Raciborzu. Rekrutacja online już trwa na www.rekrutacja.pwsz.raciborz.edu.pl