Aktualności

AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci Filologii w Parku Naukowo-Technologicznym „Euro Centrum”

Studenci Filologii w Parku Naukowo-Technologicznym „Euro Centrum”

W grudniu bieżącego roku studenci drugiego i trzeciego roku kierunku Filologia o specjalności język angielski w biznesie  brali udział w niezwykle ciekawych zajęciach praktycznych realizowanych we współpracy z pracodawcami w Parku Naukowo-Technologicznym „Euro Centrum” w Katowicach. Zajęcia te odbyły się w ramach Zintegrowanego Programu PWSZ w Raciborzu, a ich tematyka dotyczyła różnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej w obecnych realiach rynkowych, takich jak przygotowanie biznes planu, analiza strategiczna SWOT oraz możliwości pozyskania środków z funduszy zewnętrznych.

Warsztaty z naszymi studentami  przeprowadził Pan Patryk Swoboda, prezes firmy Planergia współpracującej ściśle z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Katowicach w zakresie projektów OZE, ekspert w zakresie pozyskiwania finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywania dokumentów strategicznych dla firm i samorządów w całej Polsce. Oprócz wartościowych zajęć z zakresu przedsiębiorczości, dzięki uprzejmości dra Stanisława Grygierczyka, na co dzień Koordynatora ds. Naukowych i Środowiskowych „Euro Centrum”, uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się ze specyfiką i parametrami nowoczesnego budynku pasywnego oraz najnowszymi, przyjaznymi środowisku technologiami grzewczymi wykorzystywanymi w budownictwie (pompy ciepła, kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne).

Uzyskana w trakcie zajęć w Parku Naukowo – Technologicznym wiedza i umiejętności praktyczne z pewnością wzbogacą kompetencje naszych studentów, ułatwiając im wejście na rynek i podjęcie pracy w firmach i przedsiębiorstwach w charakterze filologów – specjalistów, którzy oprócz biegłej znajomości języka będą w stanie wykazać się znajomością najważniejszych zagadnień i wyzwań stojących przed dynamicznie rozwijającą się branżą Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).