Aktualności

AirForce

Festiwal Akademicki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

Festiwal-akademicki-2

Festiwal Akademicki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

W poniedziałek 6 czerwca członkowie koła naukowego AIR Force wzięli aktywny udział w Festiwalu Akademickim w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

W Festiwalu udział wzięło dziesięć uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Opolski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowa z Chorzowa oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim.

Organizowane wydarzenie stworzyło uczniom Ekonomika, możliwości kontaktu ze środowiskiem uniwersyteckim, pozwoliło na udział w wybranych wykładach, zajęciach, warsztatach i laboratoriach prowadzonych na terenie szkoły. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością kół naukowych i organizacji studenckich. Na tej podstawie mogą zaplanować swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną, rozwijać pasje, zainteresowania, rozszerzać horyzonty myślowe.

Nasi studenci zaprezentowali zaprojektowaną i wykonaną przez siebie drukarkę 3D oraz makietę suwnicy przemysłowej z przemysłowym układem sterowania oraz IoT. Ponadto przedstawili kierunki badań prowadzonych w Instytucie Techniki.

Po wykładzie członkowie koła wzięli udział w prezentacji kończącej dwa międzynarodowe projekty.

Wisienką na torcie była degustacja specjałów wykonanych przez uczniów klas gastronomicznych.