AktualnościInstytut Architektury

DYPLOM ROKU – kolejna nagroda dla Architektów

IMG-20221029-WA0018_3

<strong>DYPLOM ROKU – kolejna nagroda dla Architektów</strong>

Nagroda za najlepszy projekt Inżynierski w woj. Śląskimoraz Wyróżnienie Towarzystwa Urbanistów Polskich TUP oddział Śląski   w XXXIII edycji Konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju oraz prace kursowe przyznano studentom Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Konkurs objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a współorganizatorem konkursu jest Śląski Związek Gmin i Powiatów.Konkurs odbywa się dwuetapowo i obejmuje: konkurs uczelniany oraz międzyuczelniany zwany Dyplomem Roku.  W konkursie bierze udział pięć uczelni z naszego regionu: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obecnie Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Nagrodę za najlepszy Dyplom Ist. otrzymała praca praca inżynierska: „Wiara, Nadzieja, Miłość – dróżki kalwaryjskie w Pszowie, na terenie byłej kopalni Anna” – autor: inż. arch. Marta Dec, promotor: dr inż. arch. Henryk Zubel, Prof ANS

Wyróżnienie za pracę kursową otrzymał projekt:„Zielone Płuca Ostroga – koncepcja zagospodarowania skweru na skrzyżowaniu ul. Książęcej i Królewskiej w Raciborzu” – autorzy: Maciej Godlewski, Jakub Juraszczyk, prowadzący: mgr inż. arch. Roksana Karwalska, mgr inż. arch. Maciej Sołtysik
Najważniejszym zadaniem projektu było spełnienie założeń budżetu obywatelskiego.

Wyróżnienie przyznano za bardzo wysoki poziom analiz i twórcze podejście do tematu. Za poszanowanie miejsca, w którym Udało się zaplanować zmiany, które zaspokoją potrzeby użytkowników w każdym wieku oraz w znacznym stopniu poprawią jakość przestrzeni.

dr inż. arch. prof. ANS
Joanna Sokołowska Moskwiak