Aktualności

Aktualności

Plener jesienny w Arboretum Bramy Morawskiej

fot.Agnieszka Gogolewska FOTON (11)

Plener jesienny w Arboretum Bramy Morawskiej

KONTRASTY w Arboretum Bramy Morawskiej, czyli plener jesienny pierwszego roku kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

Wyjątkowo przyjazna, tegoroczna aura pozwoliła na zorganizowanie 9 listopada br. warsztatów fotograficznych w terenie, celem konfrontacji treści wykładów w praktycznym działaniu. Studenci pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz oraz przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON: Agnieszki Gogolewskiej i Adama Rokosza OP mieli możliwośćodkrywania piękna jednego z punktów na szlaku wież i platform widokowych „Silesianka” o tej porze roku. Bogactwo kontrastów barw, tekstur i form stały się naturalnym źródłem inspiracji dla studentów poszukujących odpowiednich kadrów. Jak się okazało w praktyce, problem wyboru właściwych parametrów ekspozycji, pomiaru światła, głębi ostrości czy punktu widzenia, to w środowisku przyrodniczym nie takie trudne, jak się wydawało w teorii. Tego rodzaju metoda kształcenia umiejętności obserwacji, prowadząca do świadomego wyboru i rejestracji kadru, to sama radość tworzenia.

Plener fotograficzny w Arboretum Bramy Morawskiej stał się także okazją do poznania twórczości Czesława Podleśnego – rzeźbiarza, rysownika, malarza i poety. Wystawa rzeźb gdańskiego artysty: „Rozbitkowie” zainstalowana przy Stawie Szuwarowym stała się dla studentów dodatkowym źródłem inspiracji.