Aktualności

AktualnościInstytut Neofilologii

Wizyta w Strasburgu i Norymberdze

20221214_091803[1] kopia

Wizyta w Strasburgu i Norymberdze

W dniu 14 grudnia 2022 r. dr Estera Jasita gościła w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Była w budynku głównym i sali plenarnej oraz obserwowała pracę tłumaczy symultanicznych podczas obrad. Zwiedzała także centrum miasta, piękną gotycką katedrę Notre Dame i uroczą dzielnicę Petite France, gdzie odbywał się jarmark świąteczny. Bardzo stare miasto, położone nad Renem, założone zostało w starożytności. W swoich dziejach  należało m.in. do państwa Franków, Cesarstwa Niemieckiego, III Rzeszy i wraz z końcem II wojny światowej przyłączone zostało ponownie do Francji.   

15 grudnia wykładowczyni Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu była w Norymberdze, gdzie znajduje się Teren  Zjazdów Partyjnych III Rzeszy z Halą Kongresową. Zwiedzając Muzeum Procesów Norymberskich Memorium weszła do Sali 600 –  głównej sali rozpraw zbrodniarzy wojennych sądzonych w 1945 i 1946 roku. 

Krótka ale intensywna wizyta przyczyniła się do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej.