Aktualności

AktualnościInstytut Techniki

Firma Galmet nowym partnerem Uczelni

galmet

<strong>Firma Galmet nowym partnerem Uczelni</strong>

Instytut Techniki nawiązał współpracę z kolejnym przedsiębiorstwem. Tym razem studenci będą mogli uczestniczyć w stażach i praktykach w firmie Galmet Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Głubczycach – lidera w produkcji i sprzedaży ogrzewaczy wody i czołowego producenta pomp ciepła i kolektorów słonecznych w kraju. 

Porozumienie między Akademią Nauk Stosowanych a firmą Galmet podpisano 30 stycznia 2023 roku w siedzibie uczelni przy ul. Akademickiej 1. Firmę reprezentowali: wiceprezes zarządu Robert Galara oraz kierownik działu marketingu Mirosław Lewicki, a Uczelnię rektor, dr Paweł Strózik, prorektor do spraw organizacji, dr inż. Tomasz Czyszpak, prorektor do spraw studentów, dr Beata Fedyn i dyrektor Instytutu Techniki, dr inż. Małgorzata Kuchta.

Poligon doświadczalny dla studentów Automatyki i Robotyki oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Współpraca obejmuje: realizację projektów mających na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, realizację projektów oraz publikację ich wyników czy zwiększenie dostępności programów szkoleniowych i popularyzację programów współpracy. Galmet umożliwi pracownikom i studentom Uczelni uczestnictwo w stażach i praktykach zawodowych, które – ze względu na specyfikę firmy – kierujemy przede wszystkim do studentów kierunków inżynierskich. W firmie z Głubczyc widzimy także doradcę przy konstruowaniu planów studiów na specjalności “Odnawialne źródła energii” oraz wsparcia nauczycieli akademickich pomysłami i inspiracjami na bazie praktycznej.     

Nauka poprzez zdobycie doświadczenia

– Z dużym entuzjazmem przyjęliśmy możliwość współpracy z firmą Galmet, która jest liderem w swojej branży. Widząc tak różnorodne portfolio i silną dynamikę rozwoju firmy, spodziewamy się owocnej współpracy z naszymi kierunkami inżynierskimi. Cieszy nas również, że naszym partnerem stała się firma z województwa opolskiego, skąd pochodzi wielu naszych studentów – powiedział dr Paweł Strózik.

-Cieszymy się na współpracę z Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu. Mamy nadzieję, że będzie to dla obu stron pozytywne doświadczenie. Na najlepszych studentów będą czekać w Galmet propozycje pracy i staży – podkreślił Mirosław Lewicki.

O firmie Galmet

Firma, marka Galmet ma już 40-ci lat. Przez ten czas Galmetgromadził wokół siebie wyjątkowych ludzi, dzięki którym jest dziś wielką polską firmą rodzinną, której historia zaczęła się w jednoosobowym zakładzie rzemieślniczym. Dzisiaj tworzy ją 700-set osobowa kadra specjalistów z wielu dziedzin.

Kluczowy kierunek rozwoju produktów Galmet to od lat urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii. Najważniejsze z nich to gruntowe i powietrzne pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia budynków zarówno jednorodzinnych jak i dużych przemysłowych oraz kolektory słoneczne. Największą część produkcji stanowią wciąż niezbędne w każdej instalacji ekonomiczne ogrzewacze, zbiorniki wody użytkowej oraz c.o. To ich produkujemy w Polsce najwięcej – podreśla wiceprezes Galmet.

Jednym ze słów określających sukces firmy Galmet jest na pewno ciągły rozwój! Każdego roku firma inwestuje miliony euro w laboratoria badawcze i rozwój ekologicznych produktów i nowoczesnych technologii korzystających z OZE czego najnowszym przykładem jest Laboratorium Systemów Hybrydowych opartych o pompy ciepła.

Tworząc silną markę Galmet stawia na rozwój na czele z pracownikami. To silny pierwiastek wewnątrz firmy stanowi koło napędowe jej rozwoju zewnętrznego. Profesjonalna, kompleksowa obsługa klienta na każdym etapie inwestycji począwszy od doboru urządzenia, przez wskazanie instalatora w danej okolicy po rzetelną obsługę posprzedażową stanowią gwarancję sukcesu.

Wiceprezes Robert Galara z dumą prezentuje:

„Dzisiaj Galmet odważnie patrzy w przyszłość. Wiemy, że tylko OZE zapewnią nam zdrowszą planetę dla dobra naszego i przyszłych pokoleń. Przyszłość to OZE. A my jesteśmy na nią gotowi!”