Aktualności

AktualnościBiblioteka

Czytniki inkBOOK Calypso Black w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Czytnik-ebook-inkBOOK-Calypso-plus-niebieski

<strong>Czytniki inkBOOK Calypso Black w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu</strong>

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu informuje, że posiada do wypożyczenia sześć czytników ebooków, z których studenci i pracownicy ANS w Raciborzu mogą korzystać przez okres 4  tygodni z możliwością jednokrotnej prolongaty.

Czytniki zostały zakupione w ramach projektu „PWSZ uczelnią otwartą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” POWR.03.05.00-00-A072/19.

To innowacyjna forma, która dzięki ekranowi wyposażonemu w ekran typu E Ink, pozwala na komfortowe niemęczące oczu czytanie – tak, jakby była to tradycyjna książka.

Czytelnicy mający problemy ze wzrokiem mogą dostosować parametry urządzenia, tj. wielkość czcionki, ilość światła do własnych potrzeb.

Model jaki posiadamy to InkBOOK Calypso https://biblioteka-online.akademiarac.edu.pl/1633400308649/urzadzenia/czytnik-ink-book-calypso?bibFilter=163

E-czytnik jest urządzeniem funkcjonalnym, lekkim i łatwym w obsłudze, wyposażonym w przewód USB, pokrowiec ochronny oraz instrukcję obsługi.

Warunkiem wypożyczenia e-czytnika jest bycie studentem lub pracownikiem ANS w Raciborzu, posiadanie aktywnego nieobciążonego zaległościami konta w bibliotece oraz podpisanie oświadczenia poświadczającego zapoznanie się z zasadami korzystania ze sprzętu.