Instytut Architektury

Instytut Architektury Studenckie warsztaty budowlano-artystyczne w Eberstadt – Darmstadt w Niemczech

PIEC

W dniach 8-12.05.2023r. studenci Instytutu Architektury kierunku architektura i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych wzięli udział w warsztatach budowlano-artystycznych na zaproszenie Bürgerverein Eberstadt organizacji, której celem jest ochrona zabytków oraz tożsamości kulturowej południowej Hesji (Niemcy). Zadaniem podczas warsztatów była budowa tradycyjnego pieca według starych metod budownictwa oraz wykonanie dużego formatu pracy plastycznej, tematycznie związanej z otoczeniem, zabytkami Eberstadt oraz samym wydarzeniem budowy pieca. Studenci z pomocą Pana ing. Klausa Plischke oraz lokalnej społeczności wybudowali od podstaw piec, który ma posłużyć mieszkańcom do intergracji środowiska, promocji wydarzeń proekologicznych, a także będzie atrakcją podczas lokalnych imprez. Bardzo pracowity czas, ciepłe przywitanie, niezapomniane wspomnienia i nauka. Dobrze spędzony czas, integracja z naszymi zachodnimi przyjaciółmi, wspólne wyjazdy i zwiedzanie oraz zdobyta wiedza to przepis na udany wyjazd warsztatowy. Nowo zawarte przyjaźnie, serdeczność i uśmiech na twarzach zadowolonych mieszkańców były wielką wartością tego wyjazdu. Dziękujemy.