Aktualności

Aktualności

10 powodów, dla których warto studiować w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Akademia Nauk Stosowanych

10 powodów, dla których warto studiować w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Myślisz o rozpoczęciu studiów? Sprawdź, co może zaoferować Ci Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu. Poznaj powody, dla których warto związać swoją przyszłość z raciborską uczelnią.

Warto dodać, że wszystkie prowadzone zajęcia są bezpłatne, a na wybranych kierunkach istnieje możliwość uruchomienia grup weekendowych (również bez dodatkowych kosztów dla studentów!)

1. Wysoki poziom nauczania: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu słynie z wysokiej jakości nauczania. Programy studiów są starannie opracowane i dostosowane do wymagań rynku pracy, co umożliwia absolwentom zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

2. Kadra naukowa: Akademia zatrudnia wykwalifikowaną kadrę naukową, która posiada bogate doświadczenie zarówno w pracy dydaktycznej, jak i praktycznej. Studenci mają możliwość uczyć się od ekspertów w swoich dziedzinach, co przekłada się na wysoką jakość nauczania.

3. Praktyczne podejście do nauki: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu kładzie duży nacisk na praktyczne podejście do nauki. Studenci w trakcie trwania studiów, prócz praktyk zawodowych, mają możliwość uczestnictwa w stażach, warsztatach i projektach, co umożliwia im zdobycie rzeczywistego doświadczenia, rozwoju umiejętności i kompetencji zawodowych.

4. Nowoczesne zaplecze: Uczelnia posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczne, które umożliwia komfortową naukę. Studenci mają dostęp do profesjonalnych laboratoriów, sprzętu i technologii, co sprzyja rozwijaniu ich umiejętności.

5. Indywidualne podejście do studentów: W Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca indywidualnemu podejściu do studentów. Uczelnia dba o dobre relacje między wykładowcami a studentami oraz oferuje wsparcie w zakresie rozwoju osobistego i akademickiego.

6. Bogata oferta programów studiów: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu oferuje szeroką gamę programów studiów z różnych dziedzin. Kandydaci na studia mają możliwość wyboru kierunku, który odpowiada ich zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym, a podczas studiów wyboru modułu zajęć, który zawiera specjalistyczne przedmioty z danej dyscypliny naukowej lub artystycznej.

7. Bliskość biznesu i przemysłu: Racibórz i okolice to obszar, w którym działa wiele przedsiębiorstw i firm z różnych sektorów. Studiując w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, studenci mają możliwość nawiązania kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami i pracodawcami, co może przyczynić się do łatwiejszego znalezienia pracy po ukończeniu studiów.

8. Możliwość zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych: Uczelnia oferuje programy praktyk i staży, które pozwalają studentom zdobyć praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Tego rodzaju doświadczenie jest bardzo cenne i może znacznie zwiększyć szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy po ukończeniu studiów.

9. Programy wymiany międzynarodowej: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu uczestniczy w programach wymiany międzynarodowej, co daje studentom możliwość spędzenia np. semestru studiów za granicą i zdobycia międzynarodowego doświadczenia. To wspaniała okazja do poznania nowej kultury, języka i poszerzenia horyzontów.

10. Dogodna lokalizacja: Racibórz położony jest w atrakcyjnej lokalizacji, blisko granicy z Czechami. Miasto oferuje przyjazne środowisko studenckie, zapewnia dostęp do różnorodnych atrakcji kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. To doskonałe miejsce do studiowania i życia.

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne studia w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Zobacz jakie kierunki możesz studiować:

Studia jednolite magisterskie/magisterskie:
– Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie)
– Administracja (studia magisterskie 2. stopnia)
– Pielęgniarstwo (studia magisterskie 2. stopnia)

Studia inżynierskie:
– Architektura (uwaga! Obowiązuje egzamin wstępny – informacja na www uczelni)
– Automatyka i robotyka
– Zarządzenie i inżynieria produkcji

Studia licencjackie:
– Administracja
– Bezpieczeństwo Państwa,
– Pedagogika,
– Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
– Filologia (angielska, niemiecka, czeska)
– Pielęgniarstwo
– Wychowanie Fizyczne