Aktualności

AktualnościInstytut Architektury

Finałowa gala 8. edycji konkursu „Lider Dostępności”

22_Lider_Dostepnosci_

Finałowa gala 8. edycji konkursu „Lider Dostępności”

Konkurs Architektoniczno–Urbanistyczny „Lider Dostępności” – objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. W obecnym roku oddział śląski reprezentowała m.in. vice Prezes zarządu TUP dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak, Prof. ANS

Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz podniesienie świadomości społecznej w kwestii dostosowania przestrzeni publicznej do normalnego funkcjonowania dla osób z niepełnosprawnościami. Prezydent RP już po raz ósmy, objął całą pracę kapituły konkursowej, przeprowadzenie konkursu oraz uroczystą galę swoim honorowym patronatem.

W tym roku Kapituła Konkursu „Lider Dostępności” obradowała w 7 kategoriach i nie przyznała Grand Prix. Zdecydowała natomiast o przyznaniu ośmiu nagród z czego dwie powędrowały na Śląsk.

Śląskimi laureatami tegorocznej edycji zostali:

  • Kategoria DUŻY OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
    Centrum przesiadkowe Gliwice