AktualnościInstytut Neofilologii

dr Monika Porwoł prof. Uczelni: Ludzie powinni zachować sprawczość i decyzyjność, a nie delegować zadania maszynom wykorzystującym sztuczną inteligencję

dr_monika_porwol_www

Sztuczna inteligencja (SI, ang. Artificial Intelligence) rozwija się w zawrotnym tempie, przynosząc nie tylko istotne korzyści, ale także predykcje dotyczące pionierskich wyzwań i zatrważających niebezpieczeństw. W miarę jak SI staje się coraz bardziej wszechobecna w różnych sferach naszego życia, ważne jest, by dokładnie zbadać jej zgubną ingerencję w stabilne położenie lub wręcz stagnację jednostki ludzkiej.

dr Monika Porwoł prof. Uczelni w artykule, który został opublikowany na łamach ogólnopolskiego portalu onet.pl skupia się na uzasadnieniu emanacji SI w kontekście analizy PESTEL oraz na zdiagnozowaniu zarówno ryzyka, jak i obiecujących możliwości związanych z jej rozwojem.

Zapraszamy do lektury: Monika Porwoł: nie delegować zadań sztucznej inteligencji – Wiadomości (onet.pl)