Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Czynny żal – co to takiego? Spotkanie z dr Barbarą Głód

dr barbara glod

Czynny żal – co to takiego? Spotkanie z dr Barbarą Głód

Akademia Nauk Stosowanych pragnie być uczelnią w pełni otwartą dla wszystkich osób zainteresowanych podniesieniem poziomu swojej wiedzy i kompetencji. 

Stąd zrodził się pomysł, by z wykorzystaniem współczesnych technik przekazu przybliżać wybrane zagadnienia poruszane podczas zajęć odbywających się w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Zdajemy sobie sprawę, że kilkunastominowa prelekcja nie zastąpi pełnego akademickiego wykładu, ale dzięki temu wybrane tematy można podjąć odrobinę luźniej, z delikatną nutką humoru.  W taką ideową ramę wpisała się dr nauk ekonomicznych  Barbara Głód proponując wykład na temat „czynnego żalu” w ramach polskiego systemu karno-skarbowego.

Pani dr Barbara Głód nie tylko przybliża kluczowe informacje na temat „czynnego żalu” z perspektywy systemu podatkowego i jak go skutecznie realizować, lecz również podejmuje temat na ile popularna obecnie „sztuczna inteligencja” może realnie zastąpić profesjonalnych doradców podatkowych? 

Wykład  kończy sesja pytań i odpowiedzi i z góry uprzedzamy, że nie wszystkie pytania były bardzo „grzeczne”. Zapraszamy!