Aktualności

AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci filologii – języka czeskiego na zajęciach na Uniwersytecie im. Palackiego w Ołomuńcu

394246200_879321760645897_901032649106789668_n

Studenci filologii – języka czeskiego na zajęciach na Uniwersytecie im. Palackiego w Ołomuńcu

24 października bieżącego roku wybraliśmy się z naszymi wykładowczyniami do Ołomuńca na wykład pn.  Nadkonsumpcja w literaturze oraz zajęcia warsztatowe Język niewerbalny – mowa ciała, które odbyły się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu im. Palackiego. Wykład poprowadziła Pani prof. Małgorzata Wójcik-Dudek (Uniwersytet Śląski w Katowicach), natomiast zajęcia warsztatowe dr Michaela Kopečková (Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu). Możliwość uczestniczenia w zajęciach nie tylko z czeskimi studentami, ale też chińskimi, było dla nas cennym doświadczeniem. Ćwiczenia były ciekawe i inspirujące.

Po intensywnym bloku zajęciowym udaliśmy się na zwiedzanie słynnej willi Primavesi – jednej z cenniejszych realizacji secesji wiedeńskiej w  Europie Środkowej. Elementy wystroju zaprojektowali, m.in., Gustav Klimt i Anton Hanak.

Następnie udaliśmy się na zasłużony posiłek. Bardzo nam smakowały czeskie dania i atmosfera panująca w hospodzie. Mieliśmy też okazję poćwiczyć naszą umiejętność posługiwania się językiem czeskim.

Po obiedzie wyruszyliśmy na spacer po mieście. Zobaczyliśmy najciekawsze miejsca Ołomuńca i poznaliśmy bogatą historię miasta.

W Ołomuńcu spędziliśmy owocny czas. Nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu do Czech.

Studenci filologii – języka czeskiego