Aktualności

AktualnościInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychInstytut Techniki

Międzynarodowy Dzień Studenta 2023

DSC08082

Międzynarodowy Dzień Studenta 2023

Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Studenta 2023 w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Międzynarodowy Dzień Studenta, obchodzony od 1941 roku, został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Studentów. Data ta przypomina o nazistowskiej pacyfikacji Uniwersytetu w Pradze w 1939 roku. Choć przez lata święto to nie cieszyło się dużym zasięgiem, od 2004 roku zyskało na znaczeniu, a obecnie jest obchodzone przez studentów na całym świecie, w tym przez instytucje Unii Europejskiej.

Obchody w Raciborzu

Uroczyste Otwarcie

16 listopada w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych odbyło się uroczyste otwarcie obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta. W wydarzeniu uczestniczyli rektor uczelni dr Paweł Strózik oraz starosta Grzegorz Swoboda, będący absolwentem tej szkoły.

Uroczystego otwarcia dokonali również dr Beata Fedyn Prorektor do spraw studentów, dr inż. Tomasz Czyszpak Prorektor do spraw organizacji oraz Ewa Lewandowska i Marek Kurpis – członkowie Zarządu Powiatu Raciborskiego.

Program Wydarzenia

Śniadanie Akademickie

Rozpoczęcie dnia miało miejsce o godzinie 9:00 w holu głównym, gdzie odbyło się wspólne śniadanie.

Quiz Wiedzy

O godzinie 10:00 w holu głównym przy bibliotece rozegrano quiz wiedzy pod nazwą „ANSwer Kahoot! Potencjał Raciborszczyzny”.

Gry i Aktywności

Między 10:00 a 13:00 odbywały się różnorodne gry i aktywności, takie jak darts, piłkarzyki, prezentacje elektromobilności, kalambury oraz fotobudka z książką.

Program Erasmus+

O 11:00 zainteresowani mogli wziąć udział w quizie o programie Erasmus+ oraz w Familiadzie z Erasmusem+, odbywających się w sali 202 B.

Zakończenie i Nagrody

O godzinie 13:00 nastąpiło zakończenie wydarzenia w holu głównym, gdzie wręczono nagrody uczestnikom gier i quizów.

Podsumowanie

Wydarzenie było okazją do integracji, nauki i zabawy, podkreślając znaczenie edukacji i międzynarodowej współpracy w życiu studenckim.

Autor zdjęć: Jakub Kwiatkowski