AktualnościErasmus+Instytut Architektury

Wizyta Erasmus+ w Portugalii

IMG_20231212_135914

Wizyta Erasmus+ w Portugalii

Pod koniec ubiegłego roku w ramach programu Erasmus+ delegacja Instytutu Architektury w składzie arch. Marlena Wolnik oraz dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak, prof. ANS odbyła wizytę w University Beira Interior w Covilha w Portugalii.

W ramach wizyty nasi wykładowcy wzięli udział w Międzynarodowym Seminarium z udziałem wykładowców akademickich reprezentujących Uczelnie europejskie oraz zapoznano się z funkcjonowaniem i organizacją procesu kształcenia w UBI w Covilha, systemem pracy ze studentami kierunku architektura, warsztatowymi metodami nauczania, a także ze sposobami współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Ważnym punktem wizyty było spotkanie z władzami Uczelni oraz pracownikami kierunku architektura, którzy dzielili się zdobytym doświadczeniem i spostrzeżeniami Podjęto temat organizacji wspólnych warsztatów i praktyk. Pracownicy Instytutu Architektury przeprowadzili zajęcia dydaktyczne. Pani architekt Marlena Wolnik zaprezentowała prace konkursowe nagrodzone w prestiżowych konkursach architektonicznych, których jest autorem,  natomiast zadaniem dr inż. arch. Joanny Sokołowskiej Moskwiak prof. ANS, pełniącej funkcję koordynatora instytutowego programu Erasmus+, było poza wykładami, ustalenie oraz zweryfikowanie warunków oferowanych przez UBI studentom zagranicznym celem odbycia  studiów i praktyk zawodowych.