Aktualności

AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Wizyta uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu w Akademii: most między teorią a praktyką

image0 (3)

Wizyta uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu w Akademii: most między teorią a praktyką

27 lutego 2024 roku uczniowie kończących klas Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu mieli wyjątkową okazję odwiedzić Akademię Nauk Stosowanych w Raciborzu. To spotkanie miało na celu nie tylko pogłębienie wiedzy ekonomicznej uczniów, ale również zaprezentowanie możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego i zawodowego w obrębie ekonomii i finansów.

Spotkanie z ekspertem z dziedziny podatków

Centralnym punktem wizyty był wykład prowadzony przez Panią dr Barbarę Głód, cenioną specjalistkę w dziedzinie podatków, będącą na co dzień pracownikiem dydaktycznym Akademii oraz certyfikowanym doradcą podatkowym. Pani Głód nie tylko zaprezentowała uczniom bogatą ofertę edukacyjną Akademii, ale również zabrała ich w fascynującą podróż po świecie podatków i nowoczesnych metod prowadzenia działalności gospodarczej.

Aktywne udział i konkursy

Spotkanie w Akademii Nauk Stosowanych było nie tylko okazją do zdobycia cennych informacji, ale także do aktywnego uczestnictwa w procesie edukacyjnym. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wykazali się dużym zaangażowaniem, zadając szereg przemyślanych pytań, co świadczy o ich głębokim zainteresowaniu tematem. Ponadto, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, biorąc udział w konkursach przygotowanych przez dr Głód.

Podsumowanie

Wizyta w Akademii Nauk Stosowanych stanowiła cenne doświadczenie dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, pozwalając na rozszerzenie ich horyzontów myślenia o ekonomii oraz zachęcając do dalszego poszerzania wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie. Takie inicjatywy edukacyjne są nieocenionym elementem kształcenia, umożliwiającym uczniom lepsze przygotowanie do przyszłych wyzwań zawodowych i akademickich.