AktualnościInstytut Studiów Społecznych

Wizyta studentów Bezpieczeństwa Państwa na Komendzie Powiatowej w Wodzisławiu Śląskim

IMG-20240513-WA0038

Studenci kierunku Bezpieczeństwo Państwa Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu wraz z dr Michałem Sędzińskim odwiedzili wodzisławską komendę.  Mieli okazję porozmawiać z policjantami różnych wydziałów i poznać specyfikę ich służby. Studenci zostali przywitani przez Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, mł. insp. Dariusza Zajdę, który zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji .

W piątek 10 maja 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie ze studentami kierunku Bezpieczeństwo Państwa raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych. Studentów przywitał szef wodzisławskich policjantów, młodszy inspektor Dariusz Zajda. Komendant opowiedział o specyfice służby w poszczególnych wydziałach oraz możliwościach rozwoju zawodowego i zachęcał do wstąpienia  do wodzisławskiej Policji. Studenci mieli okazję poznać strukturę organizacyjną jednostki, zobaczyć wyposażenie policjantów do służby i różne jednostki broni, a także radiowóz oraz policyjny motocykl. O swojej pracy opowiadał technik kryminalistyki, policyjny profilaktyk, policjant zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz instruktor technik i taktyk interwencji.