AktualnościInstytut Techniki

Instytut Techniki na Erasmus BIP Week w Łotwie

IMG_20240604_153610

Instytut Techniki na Erasmus BIP Week w Łotwie

Studenci Automatyki i Robotyki wraz z Dyrektor Instytutu Techniki dr inż. Małgorzatą Kuchtą w dniach 3-7 czerwca 2024r. uczestniczyli w Erasmus BIP Week. Tegoroczne wydarzenie organizowane przez University of Lotvia i Estonian University of Life Science odbyło się w Rydze pod hasłem „Human Factors and Effective Business Management”. W trakcie Blanded Intensive Programm zaprezentowano następujące wykłady:

• Prof. Eda Merisalu, profesor Estonian z tematyki „Rola pozytywnej psychologii w zarządzaniu biznesem”,
  • Dr Tarmo Koppel z Tallinn University of Technology z tematyki „Zastąpienie ludzkich pracowników przez wirtualnych asystentów”,
  • Dr hab. inż. Marcin Butlewski: profesor Politechniki Poznańskiej z tematyki „(Nie)zdolność człowieka jako wyznacznik podatności na błędy i strategie zarządzania w zakresie tolerancji na błędy”
  • Svetlana Kočerova, Dyrektor Łotewskiego oddziału Banku DNB z tematyki „Praktyczne doświadczenia DNB: czynniki sukcesu oraz mapa drogowa zastosowania metodologii Lean w back-office,
  • Ance Saulite, doktorantka University of Latvia, przedstawiła wykład dotyczący poprawy strategii dobrego samopoczucia w aspekcie czynnika ludzkiego,
  • Prof. Asoc Ingars Reinholds , University of Latvia o szeroko rozumianym ryzyku w biznesie.

Odbyły się również warsztaty z dr Talmo Koppel wykorzystujące sztuczną inteligencję, czat GPT w procesach biznesowych. Doktorantka University of Latvia Ance Saulite przeprowadziła warsztaty związane z dobrym samopoczuciem oraz równowagą w życiu pomiędzy pracą zawodową, życiem prywatnym a odpoczynkiem. Gospodarzem wydarzenia był Prof. Henrijs Kaļķis, University of Lotvia. Zwiedziliśmy również siedzibę łotewskiego oddziału Banku DNB, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty z Lean Managementu. Był to czas na zapoznanie się z ciekawymi aspektami poruszanymi na wykładach i warsztatach, na zobaczenie Uczelni oraz na zwiedzanie pięknego miasta, jakim jest Ryga i jej okolic.