AktualnościErasmus+Instytut Architektury

Wizyta w Instytucie Architektury w ramach programu Erasmus Plus – Staff Mobility for Teaching – VŠB – Technická Univerzita Ostrava

20221122_095332(0)

Wizyta <strong>w Instytucie Architektury</strong> w ramach programu Erasmus Plus – Staff Mobility for Teaching – <strong>VŠB – Technická Univerzita Ostrava</strong>

Od 22 listopada w Instytucie Architektury gościliśmy  dr inż. arch. Klarę Frolikovą Palanovą z Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie z wizytą realizowaną w ramach STT programu Erasmus+

Przedstawicielka czeskiej uczelni w asyście dyrektora Instytutu Architektury dr inż. arch. Joanny Sokołowskiej Moskwiak, prof. Uczelni  rozpoczęła wizytę w Raciborzu od spotkania z władzami Akademii Nauk Stosowanych. Uczelnie reprezentowała Prorektor dr Beata Fedyn, a w spotkaniu uczestniczył również uczelniany koordynator programu ERASMUS + dyrektor Instytutu Neofilologii  dr Daniel Vogel. Kolejnym punktem wizyty był zaplanowany udziału w wykładzie z cyklu „Mistrzowie architektury” architekt Marleny Wolnik, pracownika naszej Uczelni  i właścicielki pracowni projektowej MWArchitekci, która zaprezentowała 3 wyróżnione w tym roku projekty i nagrodzone własne realizacje. W kolejnych dniach nasz gość wziął udział w zajęciach i warsztatach ze studentami architektury wygłaszając wykłady , których tematyka dotykała problemów przekształceń terenów poprzemysłowych i zdegradowanych prezentując możliwości ich zagospodarowania i wykorzystania do nowych funkcji. W obecności v-ce prezydenta miasta Dawida Wacławczyka oraz kadry wykładowców IA ANS dr inż. arch. Klara Frolikova Palanova uczestniczyła w charakterze mentora w warsztatach architektonicznych. Ostatni dzień upłynął na wyjazdach studialnych po obiektach poprzemysłowych  włączonych w Szlak Zabytków Techniki woj. Śląskiego.

Spotkania tego rodzaju, pokazują jak wiele nas łączy i jakie mamy podobne problemy i doświadczenia. Rezultaty osiągnięte podczas wspólnej pracy sprawiły, że wizytę możemy uznać za bardzo udaną.