Instytut Architektury

Rysunek i malarstwo w procesie kształcenia architekta – wybrane prace przyszłych architektów z ANS w Raciborzu

architektura

Jednym z elementów kształcenia przyszłych architektów jest nauka rysunku odręcznego z elementami grafiki i malarstwa. Aktualnie, przy obecności licznych programów graficznych w procesie projektowania umiejętności rysowania nie odgrywają już tak wielkiej roli w prezentacji finalnych projektów. Jednak staramy się zwracać uwagę Studentom, że wypracowanie i doskonalenie rysunku odręcznego są niezwykle pomocne i ułatwiają komunikację w procesie kształtowania idei architektonicznej. Stosowanie techniki odręcznej ponadto często daje niepowtarzalne efekty, mogące wzbogacić odbiór całej koncepcji architektonicznej. Tematyka zajęć z rysunku odręcznego i malarstwa na sem. III została właśnie tak opracowana by zachęcić i udoskonalić w każdym Studencie możliwości odręcznej prezentacji przyszłych idei architektonicznych.