Aktualności

AktualnościInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychInstytut TechnikiISEiS

Co po maturze? Uczelnia blisko domu to uczelnia pełna przyjaciół

studia_bezplatne_ogolne

Co po maturze? Uczelnia blisko domu to uczelnia pełna przyjaciół

Wiemy, że obecnie stoicie przed trudnym wyborem uczelni i miasta, w którym spędzicie kilka najbliższych lat. 15 lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu to nie tylko kontynuacja tradycji Studium Nauczycielskiego, ale przede wszystkim nowoczesna uczelnia i nowe kierunki studiów. Bliskość miejsca zamieszkania, dogodny dojazd i bogata oferta kierunków kształcenia, to największe atuty Uczelni.
Zapraszamy nie tylko tegorocznych maturzystów. Oferujemy bezpłatne studia dzienne, studia niestacjonarne oraz możliwość łączenia pracy zawodowej
i studiów
. To atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub zmienić wykonywany zawód – gdyż na naukę nigdy nie jest za późno. Absolwenci otrzymają dyplom licencjata lub inżyniera, co daje wykształcenie wyższe I stopnia.
Kandydaci mają możliwość wyboru wśród dziewięciu kierunków studiów.
Od dzieciństwa chciałeś budować domy, a może fascynują Cię roboty? Kształcimy przyszłych inżynierów na kierunku architektura oraz automatyka i robotyka.
Nasi studenci mają możliwość nauki trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i czeskiego.
Jesteś nauczycielem z powołaniem? Kontynuujemy tradycję kilkudziesięciu lat kształcenia nauczycieli edukacji elementarnej. Jeśli pragniesz pomagać innym zachęcamy do studiowania takich specjalizacji jak resocjalizacja, logopedia szkolna z terapią pedagogiczną,
i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza człowieka dorosłego.
Wszyscy zainteresowani uprawianiem sportu mogą wybierać wśród wielu praktycznych specjalizacji i wybrać zawód trenera lub instruktora sportu czy odnowy biologicznej.
A może warto rozwijać swoje talenty artystyczne? Nasi studenci kierunku edukacja artystyczna mają możliwość zgłębiania technik graficznych (np. sitodruk),fotograficznych (procesy srebrowe, czy fotografia hybrydowa), malarskich (w tym, mozaika i witraż) czy rzeźbiarskich (np. snycerstwo). 
Wciąż poszerzamy swoją ofertę o nowe kierunki studiów, takie jak: administracja, bezpieczeństwo państwa oraz turystyka i rekreacja. Podjęliśmy również starania o otwarcie nowego kierunku – pielęgniarstwo.
Programy studiów są modyfikowane pod kątem potrzeb rynku pracy. Przewidują zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, które wiedzę teoretyczną wzbogacają
o umiejętności i doświadczenia praktyczne. To właśnie praktyczne umiejętności są dziś szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Studenci mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w zakładach i instytucjami w całym regionie.
PWSZ w Raciborzu uczestniczy również w unijnym programie Erasmus+, który ułatwia (i dofinansowuje) wyjazdy na studia i praktyki za granicą. W ramach programu studenci mogą studiować w Czechach, Turcji, na Łotwie
i Słowacji oraz w Bośni i Hercegowinie.
Raciborska Uczelnia jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dba o techniczne udogodnienia, ale stosuje także technologie ułatwiające dotarcie do wszelkiej informacji. Natomiast Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych i jego asystenci dbają o pomoc w codziennym życiu studenckim.
Kampus uczelni składa się z kompleksu budynków dydaktycznych, w których znajdują się dobrze wyposażone sale, pracownie komputerowe i techniczne. Oprócz tego, studenci korzystają z basenu, sal gimnastycznych
i stadionu.
Działa tu też biblioteka naukowa – wyposażona w bogaty księgozbiór, czytelnie, Ośrodek Informacji Naukowej
i nowoczesne bazy danych. Każdy może z niej korzystać.
Dla studiujących daleko od miejsca zamieszkania do dyspozycji jest Dom Studenta, z komfortowo urządzonymi pokojami jedno-, dwu- i trzyosobowymi.
Ukończenie dobrej uczelni to inwestycja na całe życie, bo wybór odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej daje możliwość ciekawego i pasjonującego życia.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas. Porozmawiajcie ze studentami
i zamieńcie krótką wizytę w kilkuletnią przygodę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.
Sprawdź naszą ofertę, a jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas
BIURO REKRUTACYJNE
Telefon
tel. bezpośrednio +48 32 418-23-18 tel. przez centralę +48 32 415-50-20 wew. 175
Fax +48 32 415-50-20 wew. 169
PUNKT REKRUTACJI czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 15:00 Adres:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa 47- 400 Racibórz ul. Słowackiego 55
Lokalizacja: Główny Budynek PWSZ Parter – punkt rekrutacji W przypadku zamknięcia punktu rekrutacyjnego zapraszamy kandydatów do biura A119.