AktualnościEdukacja ArtystycznaInstytut Studiów Edukacyjnych

Warsztaty fotograficzne „Ślady”

course-category-sciences

Warsztaty fotograficzne „Ślady”

W mikołajkowe przedpołudnie Instytut Studiów Edukacyjnych i Sztuki przy ul. Lwowskiej odwiedziła absolwentka kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych mgr Joanna Klimczak (aktualnie doktorantka UŚ) wraz z liczną grupą młodzieży klas I-IV bytomskiego Technikum Nr 4.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie pracownie specjalistyczne oraz spotkać się z prowadzącymi zajęcia artystyczne. Głównym punktem wizyty były WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „ŚLADY” pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz z uwagi na zainteresowania młodzieży oraz wybraną specjalność zawodową w swojej szkole (Fototechnik). To twórcze spotkanie było formą rewizyty. Współpracę zapoczątkowano w 2015 roku podczas „Festiwalu Zawodów” w Bytomiu. Wówczas to, przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON przybliżyli uczniom swoją działalność, zachęcając do odwiedzenia raciborskiej Uczelni.

Fotorelacja autorstwa: Patrycji Piechuli FOTON, Magdaleny Rymer FOTON i Samanty Pieczki FOTON.