Aktualności

Aktualności

Dzień Dawcy Szpiku – przyjdź i pomóż dr Monice!

plakacig_Druk-01

Dzień Dawcy Szpiku – przyjdź i pomóż dr Monice!

W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 r. na terenie H2O Ostróg w Raciborzu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Akcja organizowana jest z myślą o wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dr Monice Urbanek, która zmaga się z białaczką.

 

Stanowiska DKMS będą dostępne:

w sobotę o godz. 16.00 do 20.00

w niedzielę od 9.00 do 13.00

 

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Dawca daruje chorej osobie cząstkę siebie, szansę na życie.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy jest trudne. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Przeszczep bywa jedyną metodą na wydłużenie życia chorego. Pobranie szpiku od dawcy jest całkowicie bezpieczne, dodatkowo po 2 – 3 tygodniach szpik się całkowicie regeneruje.

 

https://www.facebook.com/PWSZ.w.Raciborzu/posts/3226497197368179?__tn__=-R

 

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

(podano za stroną https://www.dkms.pl/pl/faq).

 

Akcja organizowana jest przez Akademię Fitness przy pomocy bardzo wielu osób prywatnych i firm, którym temat dawców szpiku nie jest obojętny. Zapraszamy i zachęcamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w akcji.

 

ZAPRASZAMY DO ODDAWANIA KRWI w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przy ul. Henryka Sienkiewicza 3 pod hasłem „Pomagamy Monice”.