Aktualności

AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Członkowie koła naukowego „Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce” z udziałem w konferencjach naukowych

Członkowie koła naukowego „Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce” z udziałem w konferencjach naukowych

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ hover_enabled=”0″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.0.7″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″]

Nauka pielęgniarstwa w PWSZ w Raciborzu to oprócz praktyki również możliwość uczestnictwa w interesujących wykładach i konferencjach. Członkowie koła naukowego „Pielęgniarstwo w Nauce i Praktyce” w ostatnim czasie uczestniczyli w szeregu konferencji naukowych oraz festiwalu nauki.

Wizyta w Katowicach

Studenci poszerzali swoją wiedzę i umiejętności praktyczne uczestnicząc w IV Festiwalu Nauki organizowanym w Katowicach w dniach 25-27.01.2020 r.

Niedzielę, 26.01.2020 studentki spędziły na uczestnictwie w wykładach, warsztatach i wystawach. Mogły m.in. wykonać USG nerek pod czujnym okiem profesjonalisty, badały aktywność działania swojej kory mózgowej, sprawdzały poziom tkanki tłuszczowej, sprawdzały czy nie mają skrzywień kręgosłupa, oglądały rzadkie choroby pod mikroskopem. Wzięły udział w wykładach dotyczących m.in. działania leków przeciwbólowych, psychiki seryjnych  morderców, zjawiska mobbingu w pracy i wielu innych ciekawych wystąpień.

Konferencja Naukowa w Legnicy

Studentki III roku Pielęgniarstwa Monika Mucha i Agnes Studniczek oraz ich Opiekun – Elżbieta Kania, uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Zagrożenia i potrzeby człowieka w kontekście higieny zdrowia psychicznego” organizowanej w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy. Organizowanej przez Polskie Towarzystwo Higieniczne, PTHP oraz Wyższą Szkołę Medyczną w Legnicy 31.01.2020 r.

Prócz wysłuchania ciekawych wykładów, Panie miały możliwość przedstawienia wyników badań przeprowadzonych przez koło naukowe.

Tematy czynnych wystąpień:

  1. Monika Mucha – „Ocena psychicznego stanu pacjenta po amputacji kończyny dolnej”
  2. Agnes Studniczek – „Ocena psychicznego stanu pacjenta po amputacji kończyny dolnej”
  3. Kania Elżbieta – „Obraz nastolatka w terminalnym stadium choroby nowotworowej w świadomości zdrowych rówieśników”.

Panie otrzymały certyfikaty potwierdzające czynny udział w konferencji. Nabyły cennego doświadczenia i scenicznego obycia.

Bliżej potrzeb najmłodszych

Początek lutego przyniósł udział w konferencji  naukowo-szkoleniowej „Wybrane algorytmy w postępowaniu położnej” organizowanej 01.02.2020 roku w Katowicach pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej i Polskiego Towarzystwa Położnych.

Studentki uczestniczyły w interesujących wykładach dotyczących m.in. konfliktu serologicznego, karmienia piersią, pierwszej pomocy w kolce niemowlęcej i in.

Oprócz wysłuchania wykładów studentki wzięły udział w warsztatach dotyczących pielęgnacji skóry atopowej noworodka, sposobów używania i wypożyczania laktatorów oraz metody pobierania krwi pępowinowej po urodzeniu dziecka.

Studenci otrzymali materiały edukacyjne oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w konferencji i warsztatach.

 

[/et_pb_text][et_pb_gallery gallery_ids=”23819,23818,23817,23816,23815,23814,23813,23812,23811,23810,23809,23808,23807,23806,23805″ posts_number=”50″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” _builder_version=”4.0.7″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]