Aktualności

Stypendia

Stypendia Fundacji „DOBRA SIEĆ” – informacja prasowa

Stypendia Fundacji „DOBRA SIEĆ” – informacja prasowa

Szanowni Państwo,

studenci, absolwenci i naukowcy uczelni poszukują wsparcia ich rozwoju naukowego i zawodowego. Jednym z narzędzi pomocy jest dobry program stypendialny.

Jako Fundacja od ponad 10 lat aktywnie działamy na rzecz popularyzacji wiedzy o  programach stypendialnych. Od 2006 roku prowadzimy portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadziliśmy ponad 11 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży.

Ponadto na portalu publikujemy artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją. Kontynuujemy rozpoczęty pod koniec 2019 roku cykl Kierunek: świat, w którym przybliżamy zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą. Regularnie przygotowujemy zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup.

Nasza działalność obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych czy realizację badań „rynku stypendialnego” w Polsce. Poza regularnie publikowanymi na naszym portalu artykułami kierowanymi do organizatorów stypendiów, przygotowujemy publikacje na podstawie szeroko zakrojonych badań i analiz przeprowadzonych przez Zespół Fundacji. W 2018 przeprowadziliśmy kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób prezentująca informacje o stypendiach w Polsce.

Wierzymy, że wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, są nieodzownym narzędziem pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.

Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeżeli przekażą Państwo tę informację osobom zainteresowanym., m.in. zamieszczając treść załączonej notatki prasowej na stronie uczelni.

Jesteśmy także otwarci na różnorodne formy współpracy i budowanie koalicji partnerów, którzy działają w obszarze edukacji i stypendiów.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Dane kontaktowe:

Aleksandra Belina    

Fundacja Dobra Sieć    

serwis MojeStypendium.pl    

ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41, 00-590 Warszawa  

tel:(22) 825 70 22

 

Dodano: 04.03.2020r. Anna Czekała