Aktualności

AktualnościBibliotekaEdukacja ArtystycznaInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychInstytut TechnikiKomunikaty prasowe

Słowo Rektora PWSZ w Raciborzu – Dzień upamiętnienia założenia PWSZ

Słowo Rektora PWSZ w Raciborzu – Dzień upamiętnienia założenia PWSZ

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.1″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.1″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.1″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.1″ _module_preset=”default” text_font_size=”17px” text_orientation=”justified”]

Racibórz, dnia 12.03.2021 r.

 

Szanowni Studenci, Nauczyciele Akademiccy i Pracownicy PWSZ w Raciborzu!

Zgodnie z § 8 Statutu Uczelni obchodzimy Dzień upamiętnienia założenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. To święto całej Społeczności Uczelni. W bieżącym roku tą datą jest 12 marca. Ze względu na pandemię uroczystości mają ograniczoną formę. 

Szanowni Państwo!

Zanim odniosę się do uroczystego akcentu jubileuszowego, chciałbym podziękować całej Społeczności Akademickiej za zaangażowanie i wytężoną pracę w trakcie minionego semestru zimowego. Cieszę się, że pomimo trudności związanych z COVID-19, potrafimy wspólnie realizować proces dydaktyczny – studenci zdobywanie, a nauczyciele akademiccy – przekazywanie wiedzy. Potrafimy także sprawnie wypełniać obowiązki bieżącego funkcjonowania i rozwijania Uczelni – dzięki pracy pracowników administracji i obsługi. To nasze wspólne osiągnięcie!

Staramy się maksymalnie wykorzystać czas w trakcie pandemii. W Domu Studenta powstaje nowoczesne centrum symulacji medycznej dla kierunku pielęgniarstwo. Ruszyły także kompleksowe remonty pracowni, sal wykładowych i infrastruktury Uczelni. Realizujemy również interesujące projekty unijne, umożliwiające naszym studentom i pracownikom zdobycie dodatkowych kompetencji – twardych i miękkich.

Za nami rok nauczania zdalnego. Na bieżąco monitorujemy sytuację i dopasowujemy przebieg dydaktyki do nowych okoliczności związanych z e-learningiem. Przenieśliśmy większość zajęć w przestrzeń wirtualną, a Uczelnia działa i z powodzeniem realizuje zamierzone cele, stale doskonaląc narzędzia i metody pracy online. 

Przed nami semestr letni. Z rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki wiemy, że z uwagi na bezpieczeństwo studentów i pracowników uczelni, zajęcia będą kontynuowane głównie w sposób zdalny. Mając to na uwadze, zrobimy wszystko, aby wspierać studentów i pracowników w prowadzonych działaniach. Na naszej stronie informujemy o konkretnych pomysłach w tym zakresie.

Drodzy Współpracownicy!

Z okazji Jubileuszu Uczelni składam Państwu serdeczne gratulacje. Jestem przekonany, że w PWSZ w Raciborzu udało się stworzyć wspólnotę wartości, zaufania i dobrych relacji międzyludzkich. W naszej pracy wyraźnie widać dążenie do współdziałania, gotowość do zadań i odpowiedzialność jednostek czy zespołów. To atrybuty, które dziś cieszą i pozwalają mieć nadzieję na kolejne dobre lata. Sukces Uczelni zależy od każdego z Nas!

dr Paweł Strózik, Rektor

[/et_pb_text][et_pb_video src=”https://www.youtube.com/watch?v=rIwENWkBbi4″ _builder_version=”4.9.2″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_video][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]