Aktualności

Aktualności

Raciborskie Centrum Kultury partnerem raciborskiej uczelni

Raciborskie Centrum Kultury partnerem raciborskiej uczelni

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zacieśnia współpracę z lokalnymi instytucjami. Do grona partnerów Uczelni dołączyło Raciborskie Centrum Kultury.

Sformalizowanie współpracy

Współpraca pomiędzy PWSZ i RCK  trwa od dawna, nigdy nie została jednak sformalizowana. W tym celu 28 października 2021 w siedzibie Uczelni doszło do podpisania stosownego porozumienia. RCK reprezentowała dyrektor, dr Joanna Maksym-Benczew, a Uczelnię rektor, dr Paweł Strózik. Nowa umowa umożliwi wspólne działanie i jeszcze lepsze wykorzystanie zasobów obu instytucji dla potrzeb studentów i mieszkańców.

Otwarci na kulturę

– W ramach współpracy RCK będzie aktywnie wspierać uczelnię w współtworzeniu życia studenckiego. Szykujemy bardzo ciekawe koncerty i wydarzenia, które mamy nadzieję spodobają się studentom. Chcemy propagować kulturę, która w trudnych covidowych czasach jest doskonalą formą wytchnienia od codzienności – powiedziała dyrektor RCK, dr Joanna Maksym-Benczew .

– Cieszę się, że Uczelnia pozyskała tak interesującego partnera jakim jest Raciborskie Centrum Kultury. W efektach uczenia się, zawartych w planach studiów, często pojawiają się wątki dotyczące nauki o kulturze i religii. Wykorzystanie doświadczenia kadry RCK gwarantuje realizację założonych efektów w profesjonalnym środowisku instytucji kultury. Poza tym nasza kooperacja pozwoli na optymalizację wykorzystania wspólnego potencjału. Budująca jest otwartość władz RCK na propozycje wspólnych działań – dodał rektor, dr Paweł Strózik.

W trakcie podpisywania umowy (fot. Z. Sczyrba FOTON)

Efekty umowy

Już teraz w Uczelni pojawiają się pierwsze zapowiedzi wydarzeń kulturalnych organizowanych przez RCK, a także wsparcie logistyczne (cyklicznych) uroczystości Uczelni. Na wiosnę planowana jest niespodzianka dedykowana miłośnikom języków obcych. Studenci i mieszkańcy będą mogli wziąć udział w „Przeglądzie filmów obcojęzycznych” (nazwa robocza), gdzie na dużym ekranie zobaczą warte uwagi filmy w językach: angielskim, niemieckim i czeskim.