AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci filologii – języka czeskiego na wycieczce w Czechach

355494416_795912542320153_5449975731520764752_n

Studenci filologii – języka czeskiego na wycieczce w Czechach

20 czerwca bieżącego roku wybraliśmy się z naszymi wykładowczyniami na ostatni, w tym roku akademickim, wyjazd do Czech. Tym razem udaliśmy się do Hradca nad Morawicą oraz Opawy. Zwiedziliśmy kompleks pałacowo-prakowy w Hradcu. Od czeskiej przewodniczki dowiedzieliśmy się, że pierwsze wzmianki o grodzie i zamku pochodzą z połowy XI wieku.  Po pożarze w XIII wieku zbudowano gotycki zamek, który z czasem przebudowano w stylu renesansowym a następnie barokowym. Aktualny wygląd rezydencja zawdzięcza ostatniej przebudowie w stylu empire. Biały Pałac wraz z wieżą i Czerwonym Zamkiem otacza rozległy park w stylu angielskim. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego kompleksu. Naprawdę warto.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie miasta Opawy. Wyruszyliśmy na spacer po mieście podziwiając jego najciekawsze miejsca.

Następnie udaliśmy się na zasłużony posiłek. Bardzo nam smakowały czeskie dania

i atmosfera panująca w hospodzie. W czasie wolnym mogliśmy sami poznać Opawę oraz poćwiczyć naszą umiejętność posługiwania się językiem czeskim.

W październiku wyruszamy w kolejną podróż do Czech, tym razem do Ołomuńca.

Autor: Studenci I roku filologii – języka czeskiego