AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Pielęgniarki z Raciborza w Rybniku. Współpraca Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 3.

IMG_6520 kopia

W siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu 7 grudnia 2023 r. miało miejsce ważne wydarzenie – podpisanie umowy pomiędzy uczelnią a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku. Umowa ta, podpisana przez Rektora uczelni dr. Pawła Strózika, oraz dyrektora SP ZOZ, dra Jarosława Madowicza, ma na celu umożliwienie studentom kierunku pielęgniarstwo odbywania praktyk studenckich w rybnickim szpitalu.

Czas na praktyków w medycynie

Przedmiotem umowy jest umożliwienie studentom kierunku pielęgniarstwo, kierowanym przez Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, odbywania zajęć praktycznych i praktyk zawodowych zgodnie z programem studiów w rybnickim szpitalu. Zajęcia praktyczne będą realizowane pod nadzorem wykwalifikowanych nauczycieli akademickich z ramienia ANS oraz personelu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Kierunek pielęgniarstwo w Akademii w Raciborzu ważnym miejscem kształcenia w regionie

– Dzisiaj podpisana umowa to kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz doskonalenia kadry medycznej. Studenci kierunku pielęgniarstwo będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie w jednym z wiodących szpitali w regionie. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do pracy zawodowej. Mam nadzieję, że dostępność praktyk w Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku przyciągnie jeszcze większą liczbę studentów z Rybnika i okolic, zainteresowanych naszym kierunkiem studiów. Serdecznie zapraszamy! – powiedział dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, Rektor ANS w Raciborzu.

Podnoszenie jakości opieki medycznej. Wyzwania i możliwości

– Jesteśmy dumni z podpisania umowy dotyczącej prowadzenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Ta współpraca otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju dla studentów kierunku pielęgniarstwo, którzy będą mieli szansę zdobyć cenne doświadczenie praktyczne. Dziękuję Władzom Akademii za zaangażowanie, zaufanie i możliwość współpracy – dr Jarosław Madowicz – Dyrektor WSS nr 3 w Rybniku

Współpraca na rzecz rozwoju edukacji medycznej

Ta ważna współpraca między Akademią Nauk Stosowanych a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku stanowi krok w stronę doskonalenia i rozwoju umiejętności przyszłych pielęgniarek oraz podniesienia standardów opieki medycznej w regionie.