Edukacja Artystyczna

Zaproszenie na wystawę indywidualną pt. „Wybór kadru” dr Magdaleny Gogół

FullSizeRender_2

Zaproszenie na wystawę indywidualną pt. „Wybór kadru” dr Magdaleny Gogół

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną Magdaleny Gogół zatytułowaną „Wybór kadru”! Wernisaż odbędzie się 9 listopada 2017 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie.

Podczas wernisażu wystawy będzie okazja, by skosztować whisky Chivas Regal, nie zabraknie również kulinarnych specjałów serwowanych przez szefa kuchni Cuisine Chic Daniela Michała Szmidta, który przez 15 lat zbierał doświadczenie w zagranicznych restauracjach takich jak Noma. Partnerami wystawy są Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Chivas Regal, Cuisine Chic.

Na wystawie zaprezentowany zostanie najnowszy cykl malarski Magdaleny Gogół złożony z kilkunastu płócien – obrazów wykonanych w technice olejnej, będących zapisem otaczających artystkę pejzaży, obserwowanych za pośrednictwem ekranu telefonu. To cykl z jednej strony bardzo prywatny – widz pozornie uzyskuje dostęp do szczegółowych informacji o artystce, dowiaduje się gdzie zrobione zostało zdjęcie, o której godzinie i jaka była wtedy pogoda. Te dane nic jednak nie mówią o niej jako osobie, są jedynie ulotną notatką. Magdalena Gogół, stosując tradycyjne medium, porusza w swoim malarstwie jak najbardziej aktualne problemy.

Magdalena Gogół (ur. 1974 r.) jest absolwentką cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 r. zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo. Od 2004 r. związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Finalistka II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Fundacji Trzy Mosty (2016). Laureatka istotnych konkursów m.in. Wyróżnienia Honorowego Jury III Międzynarodowego Konkursu Artystycznego Pejzaż współczesny, Częstochowa (2016); Wyróżnienia Honorowego Jury VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Barwy i Faktury, Gdynia (2011); I Nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Malarskim Przestrzeń Publiczna Konteksty, Poznań (2010); I Nagrody w XIX i XIV Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta Van Gogha, Rybnik (2010, 2005). Autorka 27 wystaw indywidualnych.

Wystawę będzie można oglądać do 28 listopada 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.